Objednať sa

Zubný mikroskop

O technológii

Je to prístroj, ktorý umožňuje zubnému lekárovi vidieť zuby pod veľkým zväčšením. Čím viac lekár vidí, tým presnejšie a kvalitnejšie ošetrenie môže vykonať. Zväčšenie na zubnom mikroskope je meniteľné a môže si ho prispôsobovať podľa potrieb.

S mikroskopom je možné vykonať takmer všetky ošetrenia, od zhotovenia výplne, cez extrakciu až po implantáciu. Svetlo z mikroskopu sa môže meniť pomocou filtrov. Napríklad oranžové svetlo sa používa pri zhotovovaní výplní, zelené svetlo pri chirurgii. Aj to zubnému lekárovi pomáha pri práci.

Veľmi vítaný je pri endodontickom ošetrení (ošetrenie koreňových kanálikov), keďže kanáliky zuba sú individuálne u každého pacienta a každého zuba zvlášť. Kanáliky sú veľmi tenké a len málokedy sú rovné. Pod zväčšením má zubný lekár nielen lepší prehľad o počte kanálikov v koreňoch zuba, ale dokáže vidieť akým smerom sa kanálik stáča. V prípade zalomenia nástroja v kanáliku je použitie mikroskopu často jediný spôsob ako vidieť a odstrániť úlomok.

Okrem výhod pre pacienta má mikroskop výhody aj pre zubného lekára. Okuláre mikroskopu umožňujú zubnému lekárovi pracovať ergonomicky, v sede so vzpriamenou chrbticou, ktorá je častokrát u zubného lekára preťažovaná.

Podobnú funkciu ako mikroskop majú aj dentálne lupy, ktoré si zubný lekár môže pohodlne nasadiť a zložiť v priebehu ošetrenia. Využívajú sa pri všetkých ošetreniach, zväčšenie je podobné ako pri mikroskope a práca s nimi je viac dynamická.

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my?

Evidujeme každý zákrok a návštevu

 Máme vo všetkých veciach poriadok a preto si každý zákrok a návštevu starostlivo zaznamenávame.

Vždy riešime príčinu vzniku problému

Ordinácie disponujú moderným vybavením a technikou, ktorú využívame pre našu prácu. Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny.

Dodržiavame zásad správnej ústnej hygieny

Vysvetlíme Vám prečo je doležité dodržiavať zásady ústnej hygieny, a ktoré to sú. Vždy riešime príčinu vzniku problému.

Riešime príčinu a snažíme sa jej predchádzať

U nás riešime príčinu vzniku problému a snažíme sa pacienta naučit ako im predchádzať.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Náš tím je ochotný vypočuť si vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.