Objednať sa

EQ-FILL

O technológii

Endodoncia, ošetrenie koreňových kanálikov zubov, zaznamenala v posledných rokoch v zubnom lekárstve vývoj veľkými krokmi vpred. Toto ošetrenie umožňuje zachovať „mŕtve“ zuby v ústach a tak predĺžiť ich funkčnosť pri žuvaní.

Medzi najčastejšie dôvody straty vitality (života) zubov patria hlboký zubný kaz, úraz, zlozvyky (škrípanie zubov). Ak máme, aj napriek týmto uvedeným javom, záujem o záchranu vlastného zuba v ústach, je správne vykonaná endodoncia nutným ošetrením.

Pri endodontickom ošetrení vykonávame tieto dve hlavné aktivity:

  1. Dezinfekcia tenučkých kanálikov v koreňoch zuba, kde bol pôvodný, živý nerv. V týchto kanálikoch sa teraz nachádzajú milióny baktérií, ktoré musíme odstrániť dezinfekciou.
  2. Vyplnenie vydezinfikovaných kanálikov čo najtesnejšou – hermetickou koreňovou výplňou, aby tieto kanáliky nemali žiadny nevyplnený priestor, ktorý by mohol byť ľahko znovu osídlený baktériami. Tie by mohli byť rizikom pre zub do budúcna a spôsobiť okolo neho zápal.

Účinná dezinfekcia koreňových kanálikov je možná správnou kombináciou dezinfekčných roztokov, ktoré zabijú 99% baktérií.

Aby sme ale dodržali aj podmienku hermetického – tesného vyplnenia koreňových kanálikov, v našej ambulancii využívame najnovšiu technológiu 3D vyplnenia koreňových kanálikov, tzv. nahriatou gutaperčou, pomocou technológie EQ-V master.

EQ-V master umožňuje nahriať gutaperču (koreňovú výplň), ktorú týmto predhriatím dokáže lepšie aplikovať do koreňových kanálikov. Pri priebežnom utláčaní-kondenzovaní tejto koreňovej výplne sa tak gutaperča dostáva aj do najtenších priestorov a záhybov koreňových kanálikov. Hermetickým zaplnením sa zlepšuje prognóza mŕtveho, ošetreného zuba do budúcna.

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my

Evidujeme každý zákrok a návštevu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Vždy riešime príčinu vzniku problému

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Dodržiavame zásad správnej ústnej hygieny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Riešime príčinu a snažíme sa jej predchádzať

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Náš tím je ochotný vypočuť si vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.