Objednať sa

EQ-FILL

O technológii

Endodoncia, ošetrenie koreňových kanálikov zubov, zaznamenala v posledných rokoch v zubnom lekárstve vývoj veľkými krokmi vpred. Toto ošetrenie umožňuje zachovať „mŕtve“ zuby v ústach a tak predĺžiť ich funkčnosť pri žuvaní.

Medzi najčastejšie dôvody straty vitality (života) zubov patria hlboký zubný kaz, úraz, zlozvyky (škrípanie zubov). Ak máme, aj napriek týmto uvedeným javom, záujem o záchranu vlastného zuba v ústach, je správne vykonaná endodoncia nutným ošetrením.

Pri endodontickom ošetrení vykonávame tieto dve hlavné aktivity:

  1. Dezinfekcia tenučkých kanálikov v koreňoch zuba, kde bol pôvodný, živý nerv. V týchto kanálikoch sa teraz nachádzajú milióny baktérií, ktoré musíme odstrániť dezinfekciou.
  2. Vyplnenie vydezinfikovaných kanálikov čo najtesnejšou – hermetickou koreňovou výplňou, aby tieto kanáliky nemali žiadny nevyplnený priestor, ktorý by mohol byť ľahko znovu osídlený baktériami. Tie by mohli byť rizikom pre zub do budúcna a spôsobiť okolo neho zápal.

Účinná dezinfekcia koreňových kanálikov je možná správnou kombináciou dezinfekčných roztokov, ktoré zabijú 99% baktérií.

Aby sme ale dodržali aj podmienku hermetického – tesného vyplnenia koreňových kanálikov, v našej ambulancii využívame najnovšiu technológiu 3D vyplnenia koreňových kanálikov, tzv. nahriatou gutaperčou, pomocou technológie EQ-V master.

EQ-V master umožňuje nahriať gutaperču (koreňovú výplň), ktorú týmto predhriatím dokáže lepšie aplikovať do koreňových kanálikov. Pri priebežnom utláčaní-kondenzovaní tejto koreňovej výplne sa tak gutaperča dostáva aj do najtenších priestorov a záhybov koreňových kanálikov. Hermetickým zaplnením sa zlepšuje prognóza mŕtveho, ošetreného zuba do budúcna.

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my?

Evidujeme každý zákrok a návštevu

 Máme vo všetkých veciach poriadok a preto si každý zákrok a návštevu starostlivo zaznamenávame.

Vždy riešime príčinu vzniku problému

Ordinácie disponujú moderným vybavením a technikou, ktorú využívame pre našu prácu. Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny.

Dodržiavame zásad správnej ústnej hygieny

Vysvetlíme Vám prečo je doležité dodržiavať zásady ústnej hygieny, a ktoré to sú. Vždy riešime príčinu vzniku problému.

Riešime príčinu a snažíme sa jej predchádzať

U nás riešime príčinu vzniku problému a snažíme sa pacienta naučit ako im predchádzať.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Náš tím je ochotný vypočuť si vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.