Objednať sa

Laser

O technológii

Zubný laser si, najmä vďaka svojej menšej invazivite a príjemnejšiemu vnímaniu pri chirurgických zásahoch, vytvoril v zubnom lekárstve špecifické miesto. Jeho používanie v stomatológii má množstvo výhod ako napr. menšia bolestivosť, nižšia krvácavosť počas chirurgických výkonov a schopnosť sterilizovať ošetrované pracovné pole (pri minimálnom poškodení okolitého zdravého tkaniva). Práve vďaka týmto vlastnostiam sa laser stáva čoraz populárnejší a úspešnejší v každodennej stomatologickej praxi.
Laser je možné v zubnom lekárstve aplikovať na širokú škálu výkonov:

Použitie na „mäkké“ tkanivá:

 1. Hojenie rán – laser pri nízkych dávkach stimuluje rozmnožovanie a aktivitu buniek zodpovedných za hojenie. Týmto môže zrýchliť hojenie áft, zápalov slizníc, či vredov (často vyskytujúcich sa u pacientov s onkologickým ochorením v oblasti tváre).
 2. Herpes simplex – nízke dávky laserovej energie sú schopné znížiť bolestivosť, spomaliť nástup výsevu pľuzgierikov, zrýchliť hojenie a taktiež znížiť frekvenciu opakujúceho sa herpesu na perách.
 3. Dezinfekcia – zabíjanie baktérií je veľmi dôležitá schopnosť, ktorú nám laser umožňuje. Baktérie sú totiž v ústach zoskupené a organizované v tzv. biofilme – toto zoskupenie zvyšuje ich odolnosť na antimikrobiálne látky či ústne vody. Dezinfekčnú vlastnosť laseru vieme využiť pri mnohých stomatologických procedúrach: dezinfekcia koreňových kanálikov pri endodontickom ošetrení, hĺbkové čistenie parodontálnych vačkov pri zápaloch ďasien, dezinfekcia baktérií u hlbokých kazov, či dezinfekcia zapálených slizníc pri implantátoch.
 4. Úprava ďasien – laserom sa dajú veľmi jemne upravovať, kontúrovať, „posúvať“ okraje ďasien a zlepšovať estetický výsledok, napr. pri zhotovovaní koruniek.
 5. Odstránenie prebytočného ďasna, obnaženie ďasnového krytu pri ťažko sa prerezávajúcom zube – výhoda pri tomto využití je minimálne krvácanie pri zákroku a nízka bolestivosť.
 6. Frenulektómia – pri silnom väzivovom úpone perových alebo jazykových uzdičiek, je často sprievodným problémom ich silný ťah. To môže mať vplyv na sťažené prijímanie potravy a artikuláciu pri jazykovej uzdičke, či oslabovanie ďasien, zhoršenú hygienu a estetické problémy pri perovej uzdičke. V prípadoch silného ťahu uzdičiek je lekárom v určitom čase indikovaná frenulektómia (odstránenie uzdičky a jej ťahu).
  Laser môžeme, opäť bezbolestne, bez krvácania a nutných stehov, využiť aj pri odstraňovaní uzdičiek.

Použitie na „tvrdé“ tkanivá:

 1. Dentínová hypersenzitivita – tzv. citlivosť krčkov sa vyskytuje na zuboch, kde ďasno, ktoré krčkovú časť zuba pôvodne zakrývalo, ustúpilo nižšie. Týmto javom dochádza k odhaleniu zuboviny = dentínu, ktorý býva veľmi citlivý na pôsobenie rôznych vplyvov (vzduchu či zmeny teplôt). Laser pri opakovanom používaní môže mať vplyv na zníženie krčkovej citlivosti, najmä ak je kombinovaný s inými znecitlivejúcimi prostriedkami.

Ostatné účinky laseru:

 1. Analgezujúci účinok – laser znižuje vnímanie bolesti, napr. po vytrhnutí zubov alebo iných chirurgických zákrokoch, či po ošetrení koreňových kanálikov.
 2. Regenerácia a obnovenie funkcie nervov – v prípade poškodenia nervových vlákien, ku ktorým môže vo vzácnych prípadoch stomatologického ošetrenia dôjsť, má dôsledok laserového žiarenia pozitívny vplyv na ich regeneráciu a obnovu porušenej funkcie.

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my

Evidujeme každý zákrok a návštevu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Vždy riešime príčinu vzniku problému

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Dodržiavame zásad správnej ústnej hygieny

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Riešime príčinu a snažíme sa jej predchádzať

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Náš tím je ochotný vypočuť si vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.