Objednať sa

RTG Diagnostika

O službe

Je potrebná? A ako často?

RTG diagnostika je dnes neoddeliteľnou súčasťou zubného lekárstva a šetrí pacientovi nielen zuby, ale aj peniaze. Skoré odhalenie prípadného problému, často v počiatočnom štádiu, dovoľuje vyriešiť problém jednoduchšie, bezbolestne, menej invazívne a určite dôležité je podotknúť, aj výrazne menej finančne náročne. Určite je rozdiel, odhaliť a opraviť kaz pod výplňou, alebo v medzizubnom priestore v počiatočnom štádiu, ako nahrádzať zub, či liečiť pokročilý koreňový zápal.

Pri niektorých zákrokoch je potreba snímku nevyhnutná. Pre bežnú prevenciu v rámci každoročnej prehliadky sa odporúča vyšetrenie pomocou RTG diagnostiky, minimálne raz za jeden až dva roky.

Je bezpečná?

Dnes sme na úrovni špičkovej techniky, preto obavy z minulosti, či RTG telu škodí a ako veľmi, už nie sú namieste. Už len čas snímkovania sa znížil desaťnásobne, čo znamená že sme jeho pôsobeniu vystavení menej ako 10 stotín sekundy. V bežnom živote, napríklad pri lete lietadlom je táto dávka oveľa vyššia v porovnaní s lekárskym vyšetrením. Na druhej strane prínos tejto diagnostiky je pre naše zdravie nepostrádateľný. Vie odhaliť problémy už v počiatočnom štádiu, ktoré môžu ostať pri intraorálnej prehliadke ešte dlho skryté. Je doležité napríklad pre zobrazenie podozrivých štruktúr a cýst, kazov a zápalov pod výplňami, či odhalenie deštrukčného zubného kameňa pod ďasnami.

Akým spôsobom sa dnes robí a akými prístrojmi?

Od vynájdenia röntgenu prešlo už viac ako 130 rokov. Dnes už máme k dispozícii viacero špičkových prístrojov, ktoré používame podľa potreby typu zobrazenia.

Naša ordinácia Pearl Dental je vybavená najnovším typom intraorálneho RTG prístroja-rádioviziografie. Toto zariadenie dokáže zachytiť rtg lúče na elektronický čip, z ktorého sú údaje prenesené priamo na monitor počítača. To znamená, že pacienti sú vďaka rádioviziografii exponovaní ešte minimálnejšej dávke žiarenia.

Pearl Dental je takisto vybavený panoramatickým RTG prístrojom, ktorý zobrazuje celkový stav zubov, temporomandibulárnych kĺbov, prínosových a čeľustných dutín a ostatných priľahlých štruktúr.

Ďalším veľkým prínosom v diagnostike je 3D RTG prístroj – tzv. zubné CT (CBCT), ktorým naše zariadenie disponuje. Tento prístroj umožňuje najdetailnejšie zobrazenie štruktúr v oblasti čeľuste, sánky a priľahlých tkanív, kostí pri implantácií, priebehu koreňových kanálikov pri endodontickom ošetrení, alebo zobrazenie atypických, podozrivých štruktúr a cýst.

O tom, ktorý zobrazovací prístroj použijeme a prečo, vás vopred oboznámime a všetko vám podrobne vysvetlíme.

Deti a RTG vyšetrenie

Prvé vyšetrenie pomocou RTG diagnostiky sa odporúča urobiť v 5. až 6. roku života. Získame tým obraz, či je všetko v poriadku so všetkými zárodkami trvalých zubov, ako sú uložené a či nebudeme čeliť problému s nezaloženým zúbkom, alebo zle uloženým zúbkom. Aj toto nám pomôže skoro pripraviť plán, ako pomocť krásnemu budúcemu úsmevu vašich ratolestí.

špičková technika

srdečný a trpezlivý prístup

 vysoká odbornosť a prax

Mám zájem o službu

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my?

Evidujeme každý zákrok a návštevu

 Máme vo všetkých veciach poriadok a preto si každý zákrok a návštevu starostlivo zaznamenávame.

Využívame moderné vybavenie a techniku.

Ordinácie disponujú moderným vybavením a technikou, ktorú využívame pre našu prácu. Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny.

Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny

Vysvetlíme Vám prečo je doležité dodržiavať zásady ústnej hygieny, a ktoré to sú. Vždy riešime príčinu vzniku problému.

Riešime príčiny a predchádzame im

U nás riešime príčinu vzniku problému a snažíme sa pacienta naučit ako im predchádzať.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Chceme si vypočuť vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.