Objednať sa

Parodontológia

O službe

Ochorenia mäkkých tkanív ústnej dutiny, vrátane gingivitídy a parodontitídy, predstavujú vážne infekcie, ktoré ak sa neliečia, môžu viesť k strate zubov. Ochorenie periodoncia je chronická bakteriálna infekcia, ktorá ovplyvňuje vaše ďasná a kosť, v ktorej sú zuby.

Aké sú varovné symptómy?

Začínajúci problém sa môže prejavovať zápalom ďasien spôsobeným baktériami v zubnom povlaku – lepkavý bezfarebný film neustále sa tvoriaci na povrchu zubov a ďasien. Môže sa to týkať jedného, či viacerých zubov.
Pri najmiernejšej forme ochorenia –gingivitíde- ďasná sú červené, opuchnuté a ľahko krvácajú. Pacient nepociťuje výrazný diskomfort, prípadne len mierne príznaky. Najčastejšou príčinou gingivitídy je nedostatočná ústna hygiena. Našťastie je to vyliečiteľné ochorenie pri podstúpení profesionálnej starostlivosti v ambulancii lekára a pri dodržiavaní zásad správnej domácej hygieny.

Preto čo najvčasnejšie odhalenie, diagnostikovanie a následná liečba môže byť ten zásadný krok k zachráneniu Vášho chrupu.

Čo ak návštevu odkladám, alebo som si nie istý, či sa ma to týka?

Neliečená gingivitída môže progredovať do parodontitídy. Postupom času sa plak hromadí a zasahuje aj do hlbších partií pod úroveň ďasna, kde jeho mineralizáciou vzniká aj zubný kameň. Toxíny produkované baktériami povlaku dráždia ďasná. Toxíny podnietia chronickú zápalovú reakciu, pri ktorej sa časom podporné mäkké tkanivá zuba a kosť postupne oslabia až zničia. Okraje ďasna pôvodne pevne priliehajúce k obvodu zuba sa postupne uvoľnia a vytvoria zapálené vačky (priestor medzi zubom a ďasnom). S postupom ochorenia sa vačky prehlbujú a ďasná a kosť sú ešte viac poškodzované. Častokrát má celý tento proces len mierne príznaky, preto je pacientom dlhé roky nevnímaný ako seriózne ochorenie. V poslednom štádiu sa zuby začnú kývať a musia sa odstrániť.

Preto ak ste si nie istý, či sa tieto symptómy môžu týkať popísanej diagnózy, radšej sa k nám príďte ukázať a porozprávať:

  • opuchnuté ďasná
  • krvácanie z ďasien
  • zápach z úst
  • bolesť pri žuvaní
  • ustupujúca línia ďasien

Parodontitídu dokážeme liečiť v každom štádiu, ideálne je však začať liečbu v jej úvodnom štádiu pre čo najväčší úspech. Je to beh na dlhú trať, na ktorej konci vás ale čaká krásny úsmev.
Pre ústup infekcie je nevyhnutné odstrániť nielen zubný kameň a nečistoty z úst, ale rovnako tak aj agresívne baktérie.
V Pearl Dental robíme aj presnú DNA analýzu patogénov vo vašich ústach a preto dokážeme presne a cielene ušiť liečbu na mieru každému pacientovi.

Mám zájem o službu

Jednou z kľúčových úloh Pearl Dental je profesionálny prístup.

Prečo my?

Evidujeme každý zákrok a návštevu

 Máme vo všetkých veciach poriadok a preto si každý zákrok a návštevu starostlivo zaznamenávame.

Využívame moderné vybavenie a techniku.

Ordinácie disponujú moderným vybavením a technikou, ktorú využívame pre našu prácu. Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny.

Dodržiavame zásady správnej ústnej hygieny

Vysvetlíme Vám prečo je doležité dodržiavať zásady ústnej hygieny, a ktoré to sú. Vždy riešime príčinu vzniku problému.

Riešime príčiny a predchádzame im

U nás riešime príčinu vzniku problému a snažíme sa pacienta naučit ako im predchádzať.

Objednajte sa k nám!

Zdravé zuby sú veľmi dôležité pre vašu celkovú spokojnosť a pohodu, docieliť ústne zdravie u každého je prvoradou úlohou v Pearl Dental.

Objednať sa

Spoznajte náš tím

Nenašli ste odpoveď na vaše otázky? Chceme si vypočuť vaše otázky a pomôcť vám.
Zobraziť celý tím

Objednať sa

Vyplňte formulár, preferovaný termín návštevy a my sa Vám ozveme.
Ako ste sa o nás dozvedeli?
Súhlas

Google reCaptcha: Neplatný kľúč stránky.