SLUŽBY

Inleje a onleje
Sluzby estetic image

INLEJE A ONLEJE sú laboratórne zhotovené rekonštrukcie, ktoré nahrádzajú chýbajúcu časť korunky z dôvodu rozsiahleho zubného kazu alebo fraktúry zuba. Tieto “parciálnekorunky” dokážu takisto nahradiť rozsiahle amalgámové výplne pre dosiahnutie bieleho “nekovového” úsmevu. Najčastejším materiálom voľby je porcelán, pre svoje vynikajúce mechanické vlastnosti a dokonalú estetiku. Ďalej sa používajú aj kompozitné materiály, či zlato. Porcelánové inleje a onleje Vám v ústach vydržia 15 a viac rokov pri správnej starostlivosti. Sú takisto odolnejšie voči pigmentovaniu v porovnaní s kompozitnými výplňami.

Aký je rozdiel medzi inlejou a onlejou?

Inleje nahrádzajú chýbajúcu časť zuba medzi jeho hrbčekami, členitú žuvaciu plôšku.Siahať môžu až na hrbčeky, prípadne môžu nahrádzať aj niektorú z bočných stien zuba. Tvar vášho zuba, veľkosť existujúcej kavity, fraktúra, alebo výplň určia, ktorá rekonštrukcia sa hodí na Váš zub najlepšie.

Onleje dokážu uchovať väčšiu časť tkanív zuba v porovnaní s korunkovým riešením.Ak sa zubný kaz odhalí včas, onleje dokážu zabrániť neskorším invazívnejším zákrokom.

Arrow black long naspäť